Berna Kılıç
Dilara Alkaç
$ DOLAR → Alış: / Satış:
€ EURO → Alış: / Satış:

Şafak Turgut ile Hayat köşesinden…

Şafak Turgut ile Hayat köşesinden…

Şafak Turgut
Şafak Turgut
  • 08.06.2021
  • Şafak Turgut ile Hayat köşesinden… için yorumlar kapalı
  • 79 kez okundu
Şafak Turgut ile Hayat köşesinden selam.
Bugün köşemin ilk konuğu çok özel bir isim. TC Sağlık Bakanlığı Menteşe Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Genel Cerrahi Uzmanı Şadi Ballı. Örnek kişilik, güleryüzle halk ile iç içe yaşamı ile sevilen bir isim. Menteşe Devlet Hastanesinde başarılı yöneticiliği ile bilinen Ballıyı tanıtacağım bugün sizlere.
26 Aralık 1984 yılında Muğla Menteşede doğdu. Atatürk ilköğretim okulunda eğitim hayatına başladı. Sırasıyla Nazmi Zehra İyibilir ilkokulu, Muğla Merkez Ortaokulu, Muğla Turgutreis Lisesi, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi, İhtisas Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Ugulama ve Araştırma Hastanesi Genel Cerrahi Ana bilim Dalı Genel Cerrahi ihtisası, Yüksek Lisans Anadolu Üniversitesi Sağlık Kurumları Yöneticiliği, Yan dal ise Pamukkale Üniversitesi anestezi reanimasyon ana bilim dalı yoğun bakım yan dal ihtisası. Başarılı eğitim hayatından sonra ise ilk görev yeri olan Van’a gitti Ballı. Burada pratisyen hekim olarak görev yaptı. (2009 )Van Şabaniye Sağlık ocağında bir süre çalıştıktan sonra ikinci görev yeri olan Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Uygulama ve Araştırma Hastanesinde 2011 yılında Genel Cerrahi Uzmanı olarak çalıştı. 2017 yılında Adıyaman Üniversitesinde görev yaptı. 2018 yılında Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesinde bulunan Ballı 2020 yılından itibaren TC. Sağlık Bakanlığı Menteşe Devlet Hastanesi Başhekimi görevini sürdürüyor.
Başarılı çalışmaların yanısıra iyi bir aile babası. Eşi Kadın Doğum Uzmanı Gonca Ballı ile mutlu bir evliliği olan Ballının bir de oğlu var. Doruk Ballı. Gonca hanım Muğla İl Sağlık Müdürlüğünde Başkan Yardımcısı. Ballı Muğla’da güleryüzle hizmet veren mütevazı bir kişilik. Gerek personel, gerek hasta ilişkisi ile örnek bir kişilik. Bulunduğumuz zor şartlarda özveri ile çalışan sağlık çalışanlarının yeri başka. Özel sohbetim de Sayın Şadi Ballının bilinmeyenlerine de yer vermek isterim. Öncelikle Menteşe Devlet Hastanesinde 290 personel bulunuyor. Beklenen hekim de yok. Gelelim özel sohbetimizde ki özel söyleşimize; işte Şadi Ballının en sevdiği yemek : Kurufasülye. Ballı; ‘Güzel anı derseniz; 10 günlük Barcelona – Paris seyahatimizde aynı hafta evlenen iki arkadaşım ve eşleriyle, balayı tatillerin de biriyle Barcelona, diğeriyle hem Barcelona hem Paris gezilerinde keyifli bir kaç saat geçirdim. Gençlere tavsiyem; insan ilişkileri güçlü, mutluluğun ön planda olduğu, cömert bir yaşam ile hedef-sonuç odaklı, ertelenmeyen yaşanan, canlı anların devam ettiği kaliteli bir hayat yaşamalarıdır. Halka mesajım ise Türkiye’nin şahsımca en güzel, en yaşanılır ili olan güzel Muğlamızın kıymetini bilelim, huzurlu bir hayat sürebilmek için bizi yoracak tereffuatlara takılmayalım, sevelim sevilelim. Pandemi süreci için ise; aşı tanımlanan gruba giren her bir bireyimizin ihmal etmeden biran önce aşılanması, sevdiklerimizle kucaklaşacağımız günlere kavuşmak için önlemlere, saygıyla itina edilmesidir. Hastane olarak yapılan işler ise; yakın zamanda başlamayı planladığımız, Sağlık Kurulu Hizmetinin yanısıra 2 Fizyoterapist ile 1 Fizik Tedavi ve Rahabilitasyon Uzmanı Doktorumuzun bulunduğu hastanemizde biran önce Fizik Tedavi Ünitesini faaliyete geçirmeyi planlıyoruz.’Şadi Bey ile çok samimi içten, güzel ve özel bir sohbet gerçekleştirdim.
Muğla için büyük bir kazanç olan Ballı, örnek kişilik ve başarılı yöneticiliği ile biliniyor. Gerek halk ile gerekse hastane personeli ile mesafesiz ilgisi taktir edici. Hastane yönetimi ise şöyle: Başhekim Yardımcısı İsmail Gökbel, İdari Mali İşler Müdürü Sibel Özdemir, Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Elif Akkaya, Sağlık Bakım Hizmetleri Müdür Yardımcısı Mihriban Çelebi, Sorumlu Hemşire Şirin Uzuneser. Çok donanımlı ve çok güçlü bir ekip ile sağlıklı yaşam için mücadeleye devam. Sağlıklı günler.