Berna Kılıç
Dilara Alkaç
$ DOLAR → Alış: / Satış:
€ EURO → Alış: / Satış:

GÜLERMİSİN AĞLARMISIN !

Kazım Tokuç
Kazım Tokuç
  • 02.02.2022
  • GÜLERMİSİN AĞLARMISIN ! için yorumlar kapalı
  • 24 kez okundu

İster gül ister ağla ikisi de aynı kapıya çıkar. Çünkü Menteşe Belediyesi bu günlerde yaptığı açıklamalarla gündemden düşmüyor.

Yerel Gazete ve ajanslarda belediyeden bir açıklama ;”Menteşe belediyesi uyardı ! “KARABAĞLAR BÖLGESİNDE ZORUNLU OLMADIKÇA BULUNMAYIN”deniliyor..

 Açıklama  şöyle devam ediyor ; “Karabağlar Yaylası ana arteri Keyfoturağı-Süpüroğlu-Ortaköy yolu açık, Afife Kuyusu’nun olduğu bölgede yoğun yağış nedeniyle göllenme artış gösteriyor. Allan Kavağı, Gökkıble ve Cihanbeğendi yolu asfalt bitimine kadar araç trafiğine açık, yolun ilerleyen kısımları ise biriken sular nedeniyle kapalı. Berberler Kahvesi mevkiinde meydana gelen göllenme nedeniyle yol araç trafiğine kapalı”.deniliyor.

Hoppala..! Yukarıda Keyfoturağı -Süpüroğlu-Ortaköy yolu hem açık deniliyor ,hem de bu güzergaha gitmek için kullanılan Afife kuyusu ve Berberler kahvesi önünde yolun kapalı olduğu belirtiliyor. Buralar kapalıysa Keyfoturağı-Süpüroğlu – Ortaköy’e nereden gideceksin? Ancak Denizli çevre yolundan gidebilirsin ..

Açıklamaya devam edelim ;”Kır Kahvesi Caminin bulunduğu yol güzergâhı asfalt bitimine kadar yüksek araçlarla seyir edilebilir, yolun ilerleyen kısmı ulaşıma kapalı. Bölgemizde şiddetini sürdüren sağanak yağış nedeniyle vatandaşlarımızın Karabağlar Yaylası mevkiinde zorunlu haller dışında bulunmamaları, bölgeye gidecek vatandaşlarımızın ara yolları kullanmamaları önem arz etmektedir. Yoğun yağış nedeniyle yaşanacak her türlü olumsuz durumla ilgili olarak (0252) 214 48 80 numaralı çağrı merkezimizi arayabilirsiniz.”

Doğru oturup doğru konuşacaksak Karabağlar yaylasının tamamındaki şişen suyun tahliye edilmesi için Çayır mevkiindeki Düden’in açık olması gerekiyor. Düden’e yaz aylarında sürekli Moloz döktüler. Haber konusu olmasına rağmen Menteşe Belediyesi Düden’i molozla doldurunları  yakalayıp cezalandırması gerekirken ilgilenmedi bile. Çayır doldu taşıyor. Yaylanın ara yollarında biriken suların Çayır mevkiine doğal olarak akması gerekirken ,Koruma altındaki yaylada şişirilmedik ne yol kaldı nede irim kaldı.  Doğa tahrip edildi. Karabağlar yaylasını koruyoruz diyenler utansın!

Menteşe Belediyesinden yapılan açıklamada “;Karabağlar bölgesinde zorunlu olmadıkça bulunmayın “ deniliyor. Karabağlar yaylasında yazın yaşayanlar eskisi gibi kışın Muğla’ya göçmüyor .  Yazında kışında yaylada oturuyor artık . Bu kış gününde evi, olmayan kim gider yaylaya, adam piknikmi yapacak ? Ancak orada oturanlar gelip ve gidebilir . Belediye’nin görevi de yaylaya ulaşımı sağlamaktır. Acilen çayır mevkiindeki Düden (Obruk)  bir an önce temizlenmeli ve suyun akışı sağlanmalıdır. Yayladaki ara yollar ve irimler  doğal haline getirilmelidir.  Yoksa Karabağlar yaylasında Ziraatla uğraşanlar mağdur olacaktır.