Berna Kılıç
Dilara Alkaç
$ DOLAR → Alış: 32,12 / Satış: 32,25
€ EURO → Alış: 34,82 / Satış: 34,96

Muğla Eğitim ve Araştırma Hastanesinde  Özel Güvenlikci Terörü.

Kazım Tokuç
Kazım Tokuç
  • 10.05.2024
  • Muğla Eğitim ve Araştırma Hastanesinde  Özel Güvenlikci Terörü. için yorumlar kapalı
  • 23 kez okundu

 

Muğla Eğitim ve Araştırma  Hastanesinde sorunlar hiç bitmiyor. Hastane hizmete girdikten bu yana park sorunu var. Anlattıkları gibi park sorunu araç çokluğundan değil Park yerinde görev yapan Özel Güvenlikçilerden kaynaklanıyor.

 

Ben bir gazeteci olarak birkaç kez olaylara şahit oldum uyardığım Özel Güvenlikçiler insanlara hiçte normal davranmıyorlar. Adeta Terör estiriyorlar. Hem de sürekli güvenlikçi değişiyor.

 

Yaşadığım  olay şöyle gelişti. Muğla Eğitim ve Araştırma Hastanesinden Randevu almıştık. Bir Basın Mensubu olarak hem Sürekli Basın Kartı  , hem de İçişleri Bakanlığı tarafından verilen Araç Basın plakası var araçta . Güvenlikçiler tam dört  kişi giriş Kulübesinde oturuyorlar. Aracı park etmek için kapıyı açmalarını isteyince açamayacaklarını park yerlerinin engellilere  ait olduğunu Basının buraya giremeyeceğini  belirtirlerken; kötü davranıyorlar hatta tehditvari konuşuyorlar fotoğraf çekmemizi  engellemeye çalışıyorlar.

 

Tamda o sırada  bir genç sürücü geliyor. Güvenlikçilere korna çalıyor hemen kapıyı açıyorlar. Adam içeri giriyor ve park ediyor. Araçtan inince engelli yerine  sapa sağlam biri çıkıyor araçtan. Kendisine “engellimisin “diye soruyorum hayır diyor. Görüntüsünü çekiyorum hatta diğer araçlarında Fotograflarını çekiyorum. Hiç birinde engelli plakası yok.. Engelli Parkı diye ayırdıkları yerde yaklaşık yüz araç park ediyor. Düşündürücü.. .Hiç bir araçta engelli plakasının olmaması .

 

Durumu Hastana Başhekimine bildirmek için Hastaneye giriyorum . Başhekimin toplantıda olduğunu Park yerinden sorumlu kişiye gitmemi söylüyorlar . Sorumlu kişiye giderek kendisine Fotograflarla durumu anlatıyorum. Fotografların kopyasını istiyor veriyorum . Gerekeni yapacağını söylerken o park yerine Basın mensuplarının da araçlarının alındığını söylüyor ve hemen soruşturma açacağını belirtiyor. 

 

Şimdi soruyorum .. Kimdir bu Özel güvenlikçi kılıklı adamlar .Yalnız Engelli parkı girişindeki küçücük bir kulübede dört güvenlikçi görevmi yapıyor. Engelli Parkı yol geçen hanı gibi . En az yüz araç park etmiş durumda . Basın araçları alınmazken, engelli olmayanlar neden alınıyor.  Bu adamlardan güvenlikçi olmaz ..  Muğla  Eğitim ve Araştırma Hastanesine yakışır Güvenlikçilerin çalıştırılması gerekiyor.

Kazım TOKUÇ