Reklam
08 Kasım 2021

AYIPTIR VE GÜNAHTIR

AYIPTIR VE GÜNAHTIR
Reklam

 

 

Değerli okurlar bugün Avrupanın çeşitli ülkelerinde en az 5,5 Milyon Türk asıllı insan yaşıyor. (Yunanistan nüfusunun yarısı). Bunların içinde Avrupa’da doğmuş büyümüş olanı da var, Türkiye’de

okul bitirip gelmiş olanı da. Avrupalı ile evlenmiş olanda çok sayıda mevcut.

 

Bunların bir kısmıda bulundukları Avrupa ülkesinde ticarete atılmışlar, kimi berber dükkanı açmış, kimi emlak komisyoncusu, bakkal, kimi Tıp Doktoru veya Mühendis. Bunların büyük çoğunluğu Avrupalılar ile içiçe yaşıyorlar.

 

Bugün artık bütün Televizyon programları başka ülkelerden izlenebiliyor. Avrupadaki Türk asıllı insanların bir kısmı işyerlerinde Türk televizyonlarını açıyor veya açık tutuyor örneğin berberler gibi.

Bu televizyonlarda bazı programlar var ki insanlar sanki kavga ettiriliyor. ”Açık otururum” ismi altında Üniversite Profesörleri, Gazeteciler veya meşhur olmak isteyenler, başka işleri yokmuş gibi saatlerce çıkıp birde kavga ediyorlar veya ettiriliyorlar.

Avrupalı anlamıyor ama hareket ve ses tonlarını görünce ”Ne oluyor?” diye soruyor.

Sonrada çok haklı olarak ”Siz Müslümanlar her konuda birbirinizle kavga mı edersiniz?” diyorlar.

 

Siyasete kutuplaşıyor diyenler çıkıp televizyonlarda bütün dünyanın önünde kutuplaşma reklamı yapıyorlar.

 

Bu oturumları! yönetenler kendileri konuşulan konuyu iyi bilmiyor, belkide orada öğreniyor.

Aklıma merhum Turgut Özal, Erdal İnönü, Bülent Ecevit’in seçimlerden önce bu oturumlara çıktığı zamanlar geldi. Oturumu yöneten Prof. Dr. Bozkurt Güvenç idi ve yanlışları bile düzeltirdi.

Şimdi siyasilerin kavga korkusundan böyle bir oturuma çıkma cesaretleri bile yok.

 

Ayıp oluyor değerli okuyucular, sizde Türkiye’de berbere gittiğinizde veya bir bakkal veya emlakçıda Televizyonda yabancı dilde bu şekilde nerede ise kavgaya varan tartışmalar görseniz herhalde sorardınız ”Ne oluyor” diye.

 

Gerçekten ayıp oluyor ve Türk Milletinin değeri ve kalitesi hemde Türkler tarafından hızla düşürülüyor.

Ayıptır ve Günahtır diyorum…

 

Reklam