Berna Kılıç
Dilara Alkaç
$ DOLAR → Alış: 32,12 / Satış: 32,25
€ EURO → Alış: 34,82 / Satış: 34,96

HAYIRLI OLSUN ANCAK

Metin Cangör
Metin Cangör
  • 31.03.2024
  • HAYIRLI OLSUN ANCAK için yorumlar kapalı
  • 31 kez okundu

Değerli okurlar yeni seçilen Büyükşehir Belediye Başkanını, İlçe Belediye Başkanını ve Muhtarları kutluyorum, başarılar diliyorum.

ANCAK bir şeyi önemle hatırlatıyorum ne olursa olsun bilhassa İl ve İlçe trafiğine acil çare bulun aksi halde yara büyüyor ve hiçbir çare fayda etmeyecek.
Daha öncede birkaç defa yazmıştım trafikte herkes her istediğini yapıyor, bilhassa yazlıkçılar geldiğindeMarmaris ve diğer bazı ilçeler de Bodrumdan bile daha kötü olacak ve çözüm bulunamayacak.
Geç olmadan derhal Vilayet ve Kaymakamlıklarla birlikte çalışmalar yapıp bizi dünyaya rezil eden bu trafik kepazeliğini lütfen düzeltin.  Trafik belediyenin işi değil demek bugüne kadar maalesef durumu bu hale getiren en büyük faktördür. 
Trafik tüm yönetimlerin en önemli işidir, içe ve dışa karşı ülkede kanun ve kurallara uyumu gösterir.
Belediyelerimiz ve Vilayetimiz isterlerse birlikte çok kolay bu sorunu çözebilirler.
 
İsteyenin istediği yere park ettiği, dörtlüleri yakarak istediği yerde durup yolcu indirip bindirenleri kırmızı ışığı hiç görmeyenleri ve karıncalar gibi trafiği altüst eden motosiklet fırtınası artık bir disiplin ve kurala bağlanmalıdır. İnsanlar bu nedenlerle bisiklete binmeye korkuyorlar.
Bankaların önleri, çarşı içleri ikinci sıra araç parkları ile dolmakta yollar daraltılmakta.
Bu durumu herkes nerede ise hergün yaşıyor…
Şehirleşme ve yerleşim tamamen bilinçsiz olduğu için araç park yerleri kafi gelmiyor. 
Bazı park yerleri araç anahtarı bırakılmadan almıyor ve zorluk çıkıyor.
Trafiğin bu halinden bıkan birçok insan motosikletlere yöneliyor çünkü hiçbir kurala uyulmuyor.
 
Yolları kabartarak değil medeni ve modern şekilde sürati ve trafik ışıklarına uyum kameralarla kontrol  altına alınmadığı takdirde bugünleri bile arayacak duruma gelinmesi çok kolay olacaktır..
 
Türkiye’de ki trafik düzensizliği ve disiplinsizliği nerede ise bütün Avrupada turist sezonu başladığında söz konusu oluyor.
Bizim ise umurumuzda bile değil.
Yeni seçilen tüm Belediye Başkanlarına ve Muhtarlara sağlık ve başarılar dilerken bu belki de en önemli eksiğimizi unutmamalarını bilhassa rica ediyorum.
YAZARIN SON YAZILARI