Berna Kılıç
Dilara Alkaç
$ DOLAR → Alış: / Satış:
€ EURO → Alış: / Satış:

Muğla’nın günahı ne ?

Kazım Tokuç
Kazım Tokuç
  • 20.07.2021
  • Muğla’nın günahı ne ? için yorumlar kapalı
  • 39 kez okundu

Daha önce de Bayramdan öce bu köşede yazmış  “Bile bile Okey” demiştim. Yani  insanlar Bayram nedeniyle sahilleri doldururken en çok etkilenen ilinde Muğla olacağını belirtmiştim. Bayramda  Muğla’nın turistik ilçelerinden Bodrum’un nüfusu 1 milyona dayanırken ; Marmaris,  Fethiye, Dalyan, Datça  gibi sahillerde  Otel ve Moteller doldu. Hatta çadır kamp yerlerinde bile yer bulmak mümkün değil.

Sağlık Bakanlığı verilerine göre ülke genelinde vaka sayısı ise sürekli artıyor. Son verilere göre artış %30  oldu. Sağlık Bakanlığı’nın açıkladığı 20 Temmuz 2021 Salı gününün corona tablosuna göre son 24 saatte 46 kişi hayatını kaybetti. Günlük vaka sayısı ise fırladı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “Vaka sayılarındaki artışı engelleyecek olan bir an evvel iki doz aşı olarak bağışıklık elde etmektir. Bayram salgın hastalık için fırsata dönüşmemeli. Sevinç ve teyakkuz bir arada olabilir” dedi.

Sağlık Bakanlığı, Türkiye’nin günlük COVID-19 tablosunu açıkladı. 20 Temmuz verilerine göre, 198 bin 537 test yapıldı. Düne göre test sayısında büyük düşüş gözlemlenirken vaka sayılarında ise korkutan bir artış gerçekleşti. Son 24 saatte, 8 bin 780 yeni vaka tespit edildi ve 46 kişi hayatını kaybetti. Öte yandan 4 bin 561 kişi de sağlığına kavuştu.

Güncel verilerde, salgına karşı devam eden aşılama çalışmalarıyla ilgili son bilgilere göre de birinci doz Türkiye ortalaması yüzde 62.89, ikinci doz ortalaması yüzde 34.06, birinci, ikinci ve üçüncü doz toplamı ise 63 milyon 831 bin 123 oldu.

En yüksek aşılama oranına sahip iller ise ;Muğla, Çanakkale, Kırklareli, Edirne,Balıkesir, Amasya, Eskişehir, Aydın, İzmir, Tekirdağ. Türkiye genelinde en çok aşı olan insanların bulunduğu il Muğla olurken ,Milyonlarca turist çeken  Muğla ilinde yaşayan halkın günahı ne ?