Berna Kılıç
Dilara Alkaç
$ DOLAR → Alış: / Satış:
€ EURO → Alış: / Satış:

YOLLAR PERİŞAN PAZARYERİNE KARO DÖŞÜYOR !

Kazım Tokuç
Kazım Tokuç
  • 28.05.2021
  • YOLLAR PERİŞAN PAZARYERİNE KARO DÖŞÜYOR ! için yorumlar kapalı
  • 29 kez okundu

 

 

Muğla ,Menteşe Belediyesinin çalışmalarını görenler adeta şaşırıyorlar. Bir Belediyenin ‘hizmette öncelik ‘ esasına göre program yaparak çalışmalarını sürdürmesi gerekirken, Menteşe Belediyesi “ Sen ben bizim oğlan ‘ esasına göre çalışmalara öncelik verirken, Orhaniye mahallesinde yıllardır yama üstüne yama yaptığı sokakları nedense programa almıyor ..

 

Bu sokaklarda zaman zaman su arızalarından yollar kazılıyor. Arıza giderildikten sonra kazılan yollar toprakla kapatılıyor. Tekrar parkesi döşenmesi gerekirken kaderine terkediliyor .  Geçen araçlardan kalkan toz bulutları konutların içine doluyor ve vatandaş mağdur. Bir örnek verecek olursak Orhaniye mahallesi Selahattinbaba sokakta 6 ay önce kazılan yolun parkesi hala döşenmedi.

 

Sokak sakinleri havalar ısındığı içinde  pencereler kapatılmadığından oturdukları konutlarda toz yutmak zorunda kalırken,  her gün temizlemek zorundalar.  Bu olumsuzluklar Menteşe Belediye başkanı Bahattin Gümüş’ün eksi hanesine yazılıyor. Bir Belediye başkanı kim olursa olsun vatandaşının  iyi koşullarda yaşamasından sorumludur..

 

Açıkpazar yerine parke döşenmesine karşı değilim ama haftada bir gün kurulan bir Pazar yerinden insanların sürekli yaşadıkları konutların bulunduğu sokaklar daha önemlidir herhalde ..Oysaki Pazar yerinin tabanı toprak değil beton kaplıydı . Şimdi ise parke döşenmiş.. Toz yutmaya devam !