Berna Kılıç
Dilara Alkaç
$ DOLAR → Alış: 32,79 / Satış: 32,92
€ EURO → Alış: 35,54 / Satış: 35,68

GAZETECİLERE SİLAHLI TEHDİT  !

Kazım Tokuç
Kazım Tokuç
  • 11.07.2023
  • GAZETECİLERE SİLAHLI TEHDİT  ! için yorumlar kapalı
  • 192 kez okundu

 

Gazetecilere saldırı ne ilk nede son olacaktır. Gazeteci mesleğini yaparken sık sık saldırılarla karşılaşıyor bu ülkede. Yarım asırdır gazetecilik yapan birisi olarak bazı saldırılara uğradım. Gazeteciye saldırı akıllı adam işi değildir. Geçenlerde Bodrum’da iki gazeteci arkadaşımız görev yaparken silahla tehdit ediliyorlar.  

Bodrum gibi modern insanların yaşadığı bir Turizm merkezinde  bakın neler oluyor.. “9 Temmuz günü, Akçaalan Mahallesinde bulunan bir hurdalık deposunda çıkan yangını haber amaçlı görüntülemek için giden Demirören Haber Ajansı Bodrum Temsilcisi Fırat Akay ile Bodrum Sıcak Haber İmtiyaz Sahibi Selim Turan, işletmede bulunan bir kişi tarafından silahla vurulmakla tehdit edilirken; gazetecinin çektiği görüntüler silah tehdidi ile sildiriliyor.. Tehdit edilen  basın emekçileri tarafından konu adli makamlara iletilirken; yasal işlemlerin başlatılması yönünde başvurular yapılıyor.

Gazeteci bir olay anında görevini yaparken neden engellenir. Hurdalık deposunda çıkan yangında gizlenen ne? Silahla tehdit ederek gazetecinin görüntülerini sildirecek kadar önemlimi bu hurdalık ?  Her hurdalık , hatta beş yıldızlı Turizm tesisi ,birkaç konut ve işyeri yanabilir . Gazetecinin bu yangınlardan görüntü alması yasakmıdır?  Yoksa  bu hurdalık neden görüntülenmeyecek . Yasal olmayan bir takım unsurlar mı burada gizleniyordu? Konu adli makamlara bildirildiğine göre bekleyip göreceğiz !

                                                                                                                        Kazım Tokuç