Berna Kılıç
Dilara Alkaç
$ DOLAR → Alış: / Satış:
€ EURO → Alış: / Satış:

MUĞLA CHP’DE  NELER OLUYOR ?

Kazım Tokuç
Kazım Tokuç
  • 10.04.2023
  • MUĞLA CHP’DE  NELER OLUYOR ? için yorumlar kapalı
  • 102 kez okundu

 Seçime her geçen gün bir adım yaklaşıyoruz .  14 Mayıs seçimlerine katılacak Milletvekili adayları partileri tarafından  açıklandı . Tabiki üzülenlerde  sevinenlerde  oldu . Aslına bakarsanız  partilerin adaylarının açıklanmasından sonra  bazı adaylar parti içinde tepkiyle karşılandı

Muğla CHP’de dört Milletvekili   Mürsel Alban, Süleyman Girgin, Suat Özcan ve Burak Erbay’a 28. dönem seçimleri listesinde yer verilmedi. Muğla CHP ‘de dört milletvekilinin aday yapılmaması alışılmışın dışında  alınan bir karardı.

Yerni adaylar ise şöyle ;CHP’nin yedi kişilik Milletvekili  listesinin 1.sırasında Cumhur Uzun  2. Gizem Özcan, 3. Süreyya Öneş Derici,4. Selçuk Özdağ , 5. Mehmet Demir, 6. Fatma Gebeş Çimen ve 7. sırada da Salih Büyükdöğerlioğlu yer aldı. Muğla’da CHP  tarihinde ise ilk defa üç  kadın aday yer alıyordu listede . Listenin 4. Sırasındaki Gelecek Partisinden Kontenjan adayı Selçuk Özdağ’ın  seçilecek  yerde olmasıda parti içinde tepkilere neden oldu.  

Benim bildiğim kadar Selçuk Özdağ Muğlalılar   tarafından  çok iyi tanınan ve sevilen birisi. 7 Haziran 2015 Milletvekilliği Genel Seçimlerinde 26. Dönem Manisa Milletvekili olarak AK Partiden  TBMM’ye giren Selçuk Özdağ, 13 Eylül 2019 tarihinde AK Parti üyeliğinden istifa etti. 12 Aralık 2019 tarihinde AK Parti hükümeti zamanında Başbakanlık yapan Ahmet Davutoğlu ile birlikte Gelecek Partisi’nin kurucuları arasına katıldı. 25 Aralık 2019 tarihinden beri Genel Başkan Yardımcısı ve Gelecek Partisi Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Başkanı olarak görev yapıyor. .

Burada bir parantez açmamız gerekiyor. CHP’de mevcut dört milletvekilinden hiç birine yer verilmezken CHP Muğla Milletvekili  Burak Erbay’a yazık oldu. Avukat Burak Erbay CHP içinde en çok çalışan  bir Milletvekiliydi. Partisini her yerde çok iyi temsil eden Muğla’nın öz evladı Erbay   Marmaris Yangını , Termik Santrallar , Çevre olayları , Ormanların Maden ocaklarına açılması , Çimento fabrikası  gibi sorunlarda hep başrol oynadı ve başarılıda oldu. Bence Parti içi hizipleşmelerinin kurbanı oldu .  Adres belli sıra onlarada gelir !