Berna Kılıç
Dilara Alkaç
$ DOLAR → Alış: 32,43 / Satış: 32,56
€ EURO → Alış: 34,63 / Satış: 34,77

MENTEŞE HİZMETTEN YOKSUN !

Kazım Tokuç
Kazım Tokuç
  • 28.03.2023
  • MENTEŞE HİZMETTEN YOKSUN ! için yorumlar kapalı
  • 167 kez okundu

 

 

Yaşadığınız şehir hizmetten yoksunsa  vay halinize… Buradaki hizmetten kastım Polis ve Zabıta ekiplerinin görevlerini yapıp yapmadıklarıyla ilgili. MENTEŞE’DE YAŞAYAN BİRİSİ OLARAK Şimdi sizlere başımdan geçen ve süreklilik haline gelen olayı anlatmak istiyorum.

Muğla Menteşe ilçesi Orhaniye mahallesi Selahattinbaba sok no 14 de  Konutum var .Konutun bahçesinde araç park yerim var. Konutun çıkışı  caddeye  bakıyor . Karşı caddenin sol şeridinde park yasağı var . Buraya Belediye, araçların park etmemesi için Dubalar koydu . Buna rağmen bazı kendini bilmez sürücüler Dubaların üzerine çıkarak sol şeride park ediyorlar . Kavşaktan dönmek isteyen araçlar güçlükle dönerken: büyük araçlar ise yön değiştirerek başka  sokaklara girmek zorunda kalıyorlar. Ben ise aracımı çıkaramadığım için ya polisi yada zabıtayı aramak zorunda kalıyorum .

 

Belediye tarafından araçların park etmemesi için Dubalar olmasına karşın dubalar çiğnenerek araç park etmeye devam ediyorlar.  Defalarca dubaların üzerine hem de ters yöne park eden sözde sürücüler yüzünden hem de defalarca aracımı çıkaramayınca    mağdur edilirken; aynı olay bu gün  (28 Mart günü)  yine başıma geldi . Sabah aracımı çıkarmak isteyince  48 NR 634 Plakalı araç dubalar üzerine park edilmiş ve  yine çıkışım engellenmişti. Telefon ederek 112 ‘ yi aradım oradan Polise bağlandım durumu izah ettim ve plakayı yazdırdım .Bir saat bekledim ne gelen var nede giden.. Tekrar polisi aradım aracın sahibine ulaşamadıklarını belirtti ve ilgileneceğini söyledi . Bu defada Menteşe Belediye Zabıtasını aradım durumu onlara da anlattım . Yaklaşık  iki saat gibi bir uğraştan sonra Polis ekibi geldi .

Kendi olanaklarımla Demir  kapıya çarparak aracımı çıkardım .Zabıtaya  neden ceza yazmadığını sorunca ,”Biz ceza yazamıyoruz .Bizde durumu polise bildiriyoruz “deyince neredeyse şok geçirecektim. Adam Belediyenin dubalarına zarar veriyor . Bu zararı kim karşılayacak.?  Menteşe’de şehir içinde yüzlerce belki de binlerce duba var. Bunlar sürekli yenileniyor . Yazıktır vatandaşın parasına ..

Yaşadığınız bir şehirde  sürekli mağdur ediliyorsanız vay halinize..     KAZIM TOKUÇ