Berna Kılıç
Dilara Alkaç
$ DOLAR → Alış: 27,09 / Satış: 27,19
€ EURO → Alış: 28,83 / Satış: 28,94

ELEKTRİĞE ZAM KESİNTİLERE DEVAM !

Kazım Tokuç
Kazım Tokuç
  • 11.09.2022
  • ELEKTRİĞE ZAM KESİNTİLERE DEVAM ! için yorumlar kapalı
  • 161 kez okundu

 

Ülke genelini bilmem ama Turizm bölgesi Muğla’da gün geçmiyor ki elektrikler kesilmesin. Elektrik fiyatlarına zam yapan şirket vatandaşı elektriksiz bırakmaya devam ederken ,abonelerle dalga geçer gibi kesintilerden de haber vermiyor. İstediğin zaman indir şarteli …

 

Pazar günü güne merhaba derken ,Muğla Menteşe Orhaniye mahallesinde elektrikler kesildi . Tabi ki   ilk yaptığınız arızayı aramak oluyor. 2’ye bas 3 e bas gibi telesekreter yönlendirmesinden sonra görevliye ulaşıyorsunuz . Durumu anlatıyorsunuz  her arayışınızda aldığınız cevap aynı ;” Hatlarda bakım var . saat 17.00 de elektrikler gelecek “ oluyor..

 Bu ne ilk nede son olacak.. Üç haftadır Pazar günleri Muğla ,Menteşe ilçesi  Orhaniye mahallesinde elektrikler kesiliyor. Dikkatinizi çekerim kesinti tam (8) sekiz saat . Tabi ki saatinde elektrikler verilirse !

 Üç haftadır aynı hatta sekiz er saat elektrik kesilmesi insanları rahatsız etmeye başladı. “Bakım yapılıyor “ diye insanlar geçiştiriliyor. Bu bir işkencedir, Dünya’nın hiçbir yerinde aynı hatta sekiz saat olmak üzere üç gün elektrikler kesilmez.. Enerji  özelleştirilmeden önce böyle bir durumla hiç karşılaşmıyorduk. ‘Özelleştirince daha iyi olacak ‘ diyenler nerede? Patron daha çok parayı nasıl kazanırım hesapları yapıyor ve bu nedenle de hatları yenilemeden kaçınıyor.

 Kesintiler yalnız Muğla Menteşede değil tüm ilçelerde hatta Marmaris, Bodrum gibi turizm merkezlerinde de kesintiler devam ediyor! Marketlerde ,evlerde diğer işyerlerinde sekiz saat  elektrik kesintisinden dondurulmuş ve soğutmaya konmuş gıdaların,  kullanılmaz hale gelmesinden doğacak zararları kim ödeyecek ?

Sık sık elektrik kesintisi ,sık sık zam . Vay vatandaşın haline !