Berna Kılıç
Dilara Alkaç
$ DOLAR → Alış: 17,93 / Satış: 18,00
€ EURO → Alış: 18,31 / Satış: 18,38

Muğla Menteşe ‘de Bazı Eczanelerde Kredi Kartı   Sorunu Yaşanıyor ..

Kazım Tokuç
Kazım Tokuç
  • 16.07.2022
  • Muğla Menteşe ‘de Bazı Eczanelerde Kredi Kartı   Sorunu Yaşanıyor .. için yorumlar kapalı
  • 24 kez okundu

 

 

Başlığı okuyup ta Menteşe’de yeterli eczane var dediğiniz duyar gibiyim ..Eczane sayısı Menteşe’nin  nüfusuna göre fazlada olabilir . Burada önemli olan Eczanelerin nasıl çalıştığıdır. Ben bu yazıyı yazarken vatandaşa iyi hizmet veren Eczanaleri tenzih ederim .

 

Muğla’da sayıları bir elin parmakları kadar müşteriye  iyi hizmet veren , insanları güler yüzle karşılayan Eczanelerimiz var. Onları kutluyorum.. Bir örnek verecek olursak ( Özcan eczanesi). Vergi rekortmeni bile olan bu eczane müşterilerine gerekenden fazla hizmet veriyor. Kendilerini kutluyorum..

 

Bütün bunları neden yazdım .. Şimdi Sıkı durun . Cumartesi günü nöbetçi eczanede yaşananlar kırsalda bir köy bakkalında bile yaşanmaz . İshal olan bir genç nöbetçi eczanede alıyor soluğu .Acil ilaç almak zorunda, yolculuğa çıkacak .Kredi kartını çıkarıyor ödeme yapacak .Kredi kartı geçmiyor Eczanede . Post cihazı yokmuş ..  Tabiki genç arkadaşımız ilaç alamıyor. Her ilaç alan peşin ödemek zorunda .

 

 Hoppala buda nereden çıktı ? Bırakın bakkalı seyyar satıcılar bile kredi kartı kullanıyor. Kredi kartı ile fırınlardan ekmek alanlar bile var. İlaç ise insan sağlığı için çok önemli .  Kredi kartı kullanmayan eczanelere nöbet yazılmamalı . Çünkü nöbetçi eczane kredi kartıyla satış yapmıyorsa insan sağlığı için önemli olan ilaçları nasıl alacak vatandaş ?

Sorumlulara duyurulur !