Berna Kılıç
Dilara Alkaç
$ DOLAR → Alış: 30,98 / Satış: 31,11
€ EURO → Alış: 33,54 / Satış: 33,67

CUMHURİYET TARİHİNİN BÜYÜK ONURU

Metin Cangör
Metin Cangör
  • 02.09.2023
  • CUMHURİYET TARİHİNİN BÜYÜK ONURU için yorumlar kapalı
  • 41 kez okundu

 

Değerli okurlar Spor insan hayatında ve sağlığında en önemli faktörlerin ilk sırasında gelir. Maalesef müslüman ülkeler bu konuda oldukça geri kalmış durumdalar.

Türk Cumhuriyet tarihinde ve kolektif spor branşında bir tek defaGalatasaray futbol UEFA  şampiyonu oldu. Bu başarı dışında kolektif spor branşlarında hiçbir başarımız yok. Güreş, atletizm, boks gibi ferdi spor branşlarından söz etmiyorum.

İlk defa dün akşam kadın Milli Voleybol takımımız Avrupa şampiyonasında hiç yenilmeden finale kaldı ve Pazar günü Sırbistan ile final oynayacak. Kazanırsa Cumhuriyet tarihinde ilk defa Avrupa Şampiyonu olacak.

Erkeklerin birbirleri ile kavga etmekten yapamadıkları işi kızlarımız yapıyor.Hemde futbol gibi milyonlarca Euro harcayarak ve 8 yabancı oynatarak değil.

Sayın Cumhurbaşkanı 100 yıllık Cumhuriyet tarihinde ilk defa olacak bu finale mutlaka gider diye düşünüyorum. Türk halkının “Filenin Sultanları” adını taktığı kadın voleybol takımı herşey hakkediyor. 

Final maçı Pazar akşam 20:30 da. TRT ve tüm Avrupa ülkeleri naklen yayınlıyor.  100 yıllık Türkiye Cumhuriyeti bu kızlarımızla ne kadar gurur duysa azdır…

YAZARIN SON YAZILARI