Berna Kılıç
Dilara Alkaç
$ DOLAR → Alış: / Satış:
€ EURO → Alış: / Satış:

SUUDİ ARABİSTAN

Metin Cangör
Metin Cangör
  • 20.01.2022
  • SUUDİ ARABİSTAN için yorumlar kapalı
  • 10 kez okundu

 

 

”Din kardeşlerimiz” ama onlarda böyle bir söylem yok, kim din kardeşleri, kim değil kendileri karar veriyor sadece Müslüman olmak işe yaramıyor.

Daha çok yeni (2) ay önce açıklanan bildiri ile ”Türk vatandaşlarının Suudi Arabistan vizeleri başvurusunda bulunmak istemeleri halinde  Suudi Arabistan Konsoloslukları veya Büyükelçiliği tarafından yetkilendirilmiş Vize Başvuru Merkezleri ve Turizm Seyahat Acentalarından Suudi Arabistan Vize başvurusunda bulunmaları mümkündür” deniyor.

 

Şimdi bu bildiriyi okudunuz. Birde Din Kardeşlerimizin Avrupa’da gazete ve turist gemileri ile geziye çıkacak Avrupalı ve Amerikalılar için verdikleri ilanı görün:

”Aşağıdaki 51 Ülke vatandaşları Suudi Arabistana varıştan önce vizelerini bir ücret karşılığında internetten alabilirler ve 90 gün geçerlidir”.

Bu ülkeler ”Tüm Avrupa Birliği vatandaşları”, ”Amerikan Vatandaşları”

Dikkat ederseniz din kardeşimiz Suudi Arabistan,  Türkler vizeyi İnternetten alamaz Konsolosluğa veya Büyükelçiliğin tespit ettiği Turizm Acentalarından alacaklar diyor.

 

Biz ne yapıyoruz?  Suudi Arap Pasaportlu kişiler 90 günlük Türkiye seyahatlerinde vizeden muaftır diyoruz.

 

Yani biz vize alacağız hemde Avrupalı ve Amerikalı gibi değil gidip Konsolosluktan alacağız ama onlar bize gelirken almayacak…

Bunun nasıl bir din kardeşliği olduğunu anlayamadım da…

Burada çok açık ve net anlaşılan din herkesin kendini ilgilendiriyor, reklamı veya kardeşliği olmuyor.

 

YAZARIN SON YAZILARI