Reklam
07 Eylül 2022

Hentbol veteranları Köyceğiz’de buluştu

Hentbol veteranları Köyceğiz’de buluştu
Reklam

 

Hentbol Duayenleri Platformu tarafından her yıl düzenlenen turnuvanın 12. buluşması 2-4 Eylül tarihleri arasında Köyceğiz’de gerçekleşti. Hentbola büyük emeği geçen Prof. Dr. Sedat Muratlı adına düzenlenen turnuvaya Türkiye’nin çeşitli bölgelerinden kadın ve erkek veteran hentbol takımları katıldı.

CHP Muğla Milletvekili Av. Burak Erbay da veteran hentbolcularla birlikte sahaya çıkarak hentbol oynadı.Sporun yaşının olmadığını bu turnuvada sahaya çıkan veteranların bir kez daha gösterdiğini söyleyen Erbay, “Uzun yıllardır düzenlenen böyle bir organizasyona Köyceğiz’de ev sahipliği yaptığımız için bir Köyceğizli olarak, ayrı bir mutluluk yaşadık. Ben de çeşitli spor dalları ile uğraşmamın yanı sıra eski bir hentbolcu olarak bu turnuvada üstatlarımızla birlikte aynı sahaya çıkarak mücadele etmekten ayrı bir mutluluk duydum. Bu turnuvanın organizasyonunda emeği geçen herkese ve Türkiye’nin çeşitli bölgelerinden bu turnuvaya katılmak için Köyceğiz’e gelen tüm veteran hentbolcularımıza teşekkür ederim. Bu tür turnuvalar özellikle gençlerimize sporu sevdirmek ve onları çeşitli spor dallarına yönlendirmek açısından çok önemlidir. Her alanda bu tür organizasyonların artarak devam etmesi için bir sporsever olarak gerekli desteği her zaman vermeye çalışıyoruz.” dedi.

Bu tür organizasyonların Muğla’da spor turizminin geliştirilmesine katkı sağlayacağını belirten Erbay, “Bu turnuva, spor organizasyonlarının artırılması için çalışmalar yapılması ve tesislerin arttırılması gerektiğini bir kez daha ortaya koymuştur. Bu yönde bir planlama Muğla’da turizm sezonunun on iki aya yayılmasına büyük katkı sağlayacaktır. Biz de bu konuda gerekli çalışmaları yapacağız. Millet İttifakı olarak iktidar olduğumuzda Muğlamızda ve tüm Türkiye’de geç kalınan ya da önemsenmeyen spor tesisi yatırımlarını hayata geçireceğiz. Böylelikle toplumun her kesimine spor yapma imkanı daha fazla sağlanacaktır.” şeklinde konuştu.Editör : Kazım Tokuç 

 

Reklam