Berna Kılıç
Dilara Alkaç
$ DOLAR → Alış: 19,02 / Satış: 19,10
€ EURO → Alış: 20,49 / Satış: 20,57

TBMM VE KADIN

Metin Cangör
Metin Cangör
  • 12.12.2021
  • TBMM VE KADIN için yorumlar kapalı
  • 43 kez okundu

 

 

 

Evet Türkiye Büyük Millet Meclisinden bahsediyorum. Yine büyük üzüntü ile gördük ki Profesyonel Siyaseti seçerek Milleti temsil etme yetkisi verilen insanlar yumruk yumruğa kavga etme cesaretini gösterebiliyor.Bu insanlar değil midir Kadına şiddeti, doktor ve sağlık personeline şiddeti önleyecek kanun ve kurallar koyacak?

Şu soruyu sormak çok uygun, “Millet sizi oraya yumruklaşmanız için mi seçti ve maaş veriyor?”.Ben olsam hiç düşünmeden futbolda yapılan gibi “VAR” sistemi getirir ayrıca seçilecek tamamen tarafsız seçilmiş bir komite tarafından küfür eden veya yumruk atan Milletvekillerini kim olurlarsa olsunlar bir daha Milletvekili olamayacak ve hiçbir kamu görevinde bulunmayacak şekilde üç gün içinde derhal uzaklaştırırdım.

 

Zaten bugünkü Cumhurbaşkanlığı sisteminin sebebi de bu…Bu kavgaları hatta yere düşen bayan Milletvekilinin ayağını ısırmak dahil olmak üzere hiç yakışmayan şeylerin bir nebze önlenmesi…

Eğer bir Milletvekili Türkiye Büyük Millet Meclisinde medeniyet çerçevesinde tartışmasını bilmiyorsa o zaman Profesyonel siyaseti seçmeyecek Amatör kalacak.  Bu durum gelecek nesillere de çok kötü bir örnek.

Bir diğer eski futbolcu Milletvekili çıkıyor ve yumruk gösterip diğerinin üzerine yürüyor, diğerleri onu tutup mani olmaya çalışıyor.  Bu nedir, nasıl bir şeydir? Burası neresi?

İçişleri Bakanını birkaç Milletvekili tutmasa herhalde gidip başka bir Milletvekilini dövecek. Zor tutuyorlar…Bunlar ülkede kavgayı, cinayetleri önleyecek adamlar…

Hastanelerde doktor ve hemşireyi dövenlere, kadınlara şiddet kullanıp öldürenlere kızıp söyleneceğimize asıl buna yani ülkenin en yüce topluluğundaki kavgaları görmemiz lazım.  Bunları gören neler yapmaz ki?

İktidar ülkeyi kötü yönetiyor olabilir, her şey kötü olabilir, bunu düzeltmenin yolu yumruklamı olacak?Dünyanın ne dediği değil, onlara güvenerek oraya seçenler eminim çok üzülüyorlar. Hangi siyasi partiden olurlarsa olsunlar onları Türk Milleti ülkeyi en iyi şekilde yönetmeleri için seçti ve maaş veriyor.

Yani hepsi Profesyoneldirler , kavga etme, yumruk atma yetkileri yoktur ve hiçbir zaman olmaması gerekir. Her şey bir tarafa seçilmiş Profesyonel Siyasetçiler olarak TBMM mensuplarının yarısı mutlaka kadın olmalıdır.

 

YAZARIN SON YAZILARI