Berna Kılıç
Dilara Alkaç
$ DOLAR → Alış: / Satış:
€ EURO → Alış: / Satış:

MÜSLÜMANLARIN KAVGASI

Metin Cangör
Metin Cangör
  • 17.11.2021
  • MÜSLÜMANLARIN KAVGASI için yorumlar kapalı
  • 68 kez okundu

 

Değerli okurlar geçen gün bir lokantada Alman Emniyetçi arkadaşlarla yemek yedik. Konuşurken mevzu kavgalardan ve koalisyonlardan açıldı.

Sanki hepsi birağızdan ”Müslümanlar tarih boyunca birbirleri ile kavgaları bitirmek için dış kavgalara girmiştir, şimdide aynı durum var ancak güçleri yetmiyor” kelimesi ortaya çıktı. En son Irak ile İran’ın yıllar süren savaşını anlattılar.

Konu Müslümanlar olunca çok büyük bir itiraz var.  Almanya’da bile Müslümanların kendi içlerinde devamlı birbirleri ile çekiştiklerini, sık sık yumruklu, hatta silahlı kavgalar yaptıklarını söylediler.

Kendi içlerinde bu kadar çok kavga ve sürtüşmelerin hiçbir batı ülkesinde olmadığını israrla iddia ettiler.

 

En basit ve görünen örnek trafik. Herkes birbirine yol veriyor, Türkiye’de veya başka bir Müslüman ülkede ise bu tamamen tersi, herkes sanki birbiri ile boğuşuyor.

Bugün artık uydudan heryeri canlı olarak görebiliyorlar.

Gerçekten düşünürseniz Alman Polislerin söyledikleri tamamen yanlış değil bunu zaten Türkiyede görmek çok mümkün. Kadınların dayak yemesi ve öldürülmeleri dünyanın her tarafında oluyor ama Müslüman ülkelerdeki kadar çok sayıda değil.

Şöyle bir bakın Türkiye’de 2021 yılında bugüne kadar kaç kadın öldürülmüş. Şiddet görüpte ölmemiş ve yaralanmışları saymıyorum.

Birde aile içindeki kavgalar ve kan davalılar varki böyle birşey batı da hiç yok.

 

Birkaç yıl önce İstanbul’da Aksaray’da bir Lise karşısında elektrikçi dükkanında bir işim vardı. İçeri girmeden önce bazı öğrenciler hırsla geçtiler, diğerleri ise karşıda idiler. Bir baktım kızlı, erkekli birbirlerine girdiler. Tekme yumruk kavga başladı. Araya giren herhalde öğretmenleri idi, o da iyi yumruklar yedi.  Yaklaşık 20-30 dakika sonra Poliis geldiğinde kimse kalmamıştı.

Düşünün bu bir lise ve öğrencilerin hepsi Türk çocukları…

Böyle birşeyi Avrupa’da görmeniz mümkün değil.  Varsayalım benzer birşey oldu, anında Motosikletli veya Sivil Polis gelir ve onlara analarından emdiklerini burunlarından getirir. Bir daha bırakın kavga etmeyi ellerini ceplerine sokamazlar.

Bu kavga ve birbirlerini kıskanma, kızlara sarkıntılık ve kötüleme işi sadece Müslümanlarda var. Irak, Suriye, Libya, Sudan, Yemen hepsi aynı durumda.

 

Uzağa gitmeyin kendi ülkemize bakın. Türkiye’de İktidar ve Anamuhalefet sanki düşman gibi. Bugünkü medeniyette siyasette bile artık kavga yok, herşey insani ve medeni şekilde konuşup tartışılarak yapılıyor, bizde nerede ise kan davalılar…

Birde akşam bazı tv haber programlarında açık oturumlar var. Orda bile tartışma kavgaya dönüşmenin sınırına geliyor. Hep aynı şahıslar çıkarılıyor sanki maaşlı memurları televizyonların.

 

Alman Polis arkadaşlar Müslümanların birbirlerine karşı sanki içten gülmeyi, gülümsemeyi unuttuklarına inanıyor.

 

YAZARIN SON YAZILARI