Berna Kılıç
Dilara Alkaç
$ DOLAR → Alış: / Satış:
€ EURO → Alış: / Satış:

SÜREKLİ BASIN KARTINI BİLMEYEN TRAFİK POLİSİ !

Kazım Tokuç
Kazım Tokuç
  • 11.11.2021
  • SÜREKLİ BASIN KARTINI BİLMEYEN TRAFİK POLİSİ ! için yorumlar kapalı
  • 136 kez okundu

 

Buda nereden çıktı diyebilirsiniz ama bu bir   gerçek. Muğla Menteşe’de yaşayan ve bölgede yarım asırdır gazetecilik yapan birisi olarak bunu da  gördüm. Sürekli basın kartı sahibiyim aynı zamanda Muğla Ajansın  genel yayın yönetmeniyim . Hemen bir hatırlatma yapacak olursam . Yeniasır, Sabah , Günaydın, Hürriyet ,ve Akşam Gazetelerinde çalıştım Muğla’da Yenigün Gazetesini çıkardım halada Muğla Ajansta yazıyorum ,yöneticiyim aynı zamanda .

Bu uzun süren gazetecilik dönemimde Valiler, Emniyet Müdürleri ,Belediye Başkanlarıyla çalışırken, görevim icabı sık sık trafik polisleriyle de muhatap oldum . Ama  geçenlerde hiç beklemediğim bir olay yaşadım Perşembe günü Menteşe’de . Adıma kayıtlı 48 NV 002 plakalı araç ile eşimle birlikte hastane karşısında sağ tarafta trafiği engellemeyecek şekilde durdum . Büfenin yanındaki eşyayı almak için eşim indi , bende direksiyonda oturuyorum araç çalışıyor dörtlü sinyal yanıyor.

 

Hemen aniden orada duran Trafik polisi gelerek duramayacağımı söyledi . Bende park etmediğimi bir dakika içinde hareket edeceğimi söyledim. İsminin Onur olduğunu öğrendiğim polis ceza yazmakla tehdit ederken, gazeteci olduğumu geçici park yaptığımı  ve aracımda bulunan İçişleri Bakanlığından verilen Basın plakasını gösterdim .  ‘Hangi gazete’ diye sorunca Sürekli basın kartımı çıkardım ve kendisine verdim . Baktı baktı basın kartı görmediği belliydi. İnceledi şaşırdı herhalde! Tabiki tutumunu değiştirmedi  ve hareket etmemi istedi . Bende hareket ettim. İki Dakika içinde   gelen eşimi almak için dolaşarak karşı şeride geçerek  almak zorunda kaldım .   Bırakın basın kartı bulunan birisini ve aracını . Normal bir sürücü vatandaş aracı çalışırken  ve dörtlü sinyal açık direksiyonda bir iki dakika geçici park yapamazmı ?

Basın Plakalı aracıma  birkaç defa hatta birisinde içinde otururken bile  uzaktan fotoğraf çekilerek cezalar  yazıldı.Bu arkadaşlar  bence ön yargılı hareket ediyorlar .. Gazeteciler de kamu görevi yapıyor …