Berna Kılıç
Dilara Alkaç
$ DOLAR → Alış: / Satış:
€ EURO → Alış: / Satış:

PARTİ BAŞKANLARI

Metin Cangör
Metin Cangör
  • 20.10.2021
  • PARTİ BAŞKANLARI için yorumlar kapalı
  • 17 kez okundu

Değerli okurlar  Türkiye’deki Ana Siyasi Parti Genel Başkanlarının bugünlerde en önemli yapacakları şey, bütün makam ve rütbeleri ülke menfaati için kenara bırakıp bir araya gelerek yurtdışında yaşayan ve bulundukları yerde sözleri geçen Türk asıllı insanların tespit edilmesini ve onlarla toplantı yapmayi temin etmeleridir.  En büyük lobi desteği bu şekilde kendi içimizden çözülecektir.

 

Bakınız Amerika Birleşik Devletleri 1 Milyar 400 Milyon Dolar paramızla ortak olduğumuz F35 değil eski F16 teklif ediyorlar. Avrupa Birliği Türkiyeyi birliğe almıyor ve daha çok çeşitli sorunlar var.

Bugün Avrupa’da hatta Amerika’da 50-60 yıldır yaşayan, orada çok önemli görevlere gelmiş veya ticari olarak büyük söz sahibi olan Türk asıllı insanlar var.

Sizlerinde bildiğiniz Prof. Dr. Uğur Şahin, Prof. Dr. Aziz Sancar ve daha yüzlerce değil binlerce var. Bugün Federal Almanya Anayasa İstihbarat Başkan Yardımcısı bile Türk asıllı.

Birçok Türk asıllı Milletvekilleri var, çok önemli görevlerde Türk asıllı insanlar var.

Türkiye bu insanları sadece basından bazen herhangi bir şekilde öne çıkarlarsa duyuyor, önceden hiç tanımıyor, duymuyor.

 

Unutmayalım Yahudiler burada anlatmak istediğimi yıllar önce yaptı ve dünyada inanılmaz bir güç elde ettiler, hala da bu güce sahipler.

 

Ben iddia ediyorum bugün Türkiye dışında yaşayan ve yaşadıkları ülkelerde Hükumetlere veya Devlet adamlarının hatırlarını kıramayacağı Türk asıllı çok insan mevcut.

 

Değerli okurlar başımdan geçen bir gerçek olayı anlatayım. Yıllar önce Almanya’da Müteffik Kuvvetleri Askeri Emniyet Teşkilatında görev yaparken bulunduğum şehirdeki Türk Konsolosluğuna bazı kişiler toplanıp, ceplerine çakıl taşları koyup bir ıslıkla çıkıp yağmur gibi taş atıyorlar ve camlar kırılıyor, içerde çalışanlar yaralanıyordu. Bu şehrin Alman Emniyet Müdürü ise meslekdaşım çok iyi ailece görüştüğümüz arkadaşımdı. Kendisine ve eşine oraya bir Polis minibüsü koymasını rica etmiştim. Türk Başkonsolosun da kendisine gelip bunu istediğini ama bazı sebeplerden dolayı yapmayacağını söyledi. Üç, dört defa israrımızdan sonra minibüsü koydurttu ve taş atma bugüne kadar tamamen kesildi.

 

Şimdi bugünkü durum bundan hiç farklı değil ve bu nedenle yaklaşık (5) Milyon insanımız 60 yıldır yurtdışında yaşamasına rağmen inanın Rumlar kadar bile lobi yapamıyoruz.

 

En kısa zamanda iyi ve çalışılmış bir organizasyon ile Türkiye için faydalı olabilecek Türk asıllı gurbetçileri bir araya toplayarak herşeyden önce onların neler yapabileceklerini öğrenmek bile Türkiye için çok büyük bir güç teşkil edecektir.

Syasi Parti Genel Başkanları elele verip bunu yaparlarsa kendileri de Türkiyenin gücünü görüp çok şaşıracaklardır bundan hiç şüpheleri olmasın.

Böyle bir hamle Türkiyenin dünyadaki gücünü ve durumunu  tamamen değiştirebilir.

 

YAZARIN SON YAZILARI