Berna Kılıç
Dilara Alkaç
$ DOLAR → Alış: 18,61 / Satış: 18,68
€ EURO → Alış: 19,56 / Satış: 19,64

TÜRKİYE VOLEYBOL FEDERASYONU

Metin Cangör
Metin Cangör
  • 11.10.2021
  • TÜRKİYE VOLEYBOL FEDERASYONU için yorumlar kapalı
  • 158 kez okundu

TÜRKİYE VOLEYBOL FEDERASYONU

 

Türk kızları Voleybol’da çok büyük başarılar kazandılar ve halkımızın yüzünü gerçekten güldürdüler. Onlarla herkes gurur duydu.

Kısacık araştırdığınızda dünyanın en iyi ilk 3 oyuncusu arasına giren bazı kızlarımızı herkes televizyonlardan tanıdı. Onların 7-8 yaşlarında bulunup çıkarıldıklarını ve uzman antrenörlerce yetiştirilip bugünkü duruma getirildiklerini de okuduk.

Çok kısıtlı bir bütçe ile çalışan ve Milli formalarının omuzlarında bile ”orkid” reklamı alarak muhtemelen maddi katkı alan bir Milli Takımdan söz ediyorum.

 

Almanya’da bile Almanlar ”nerden buldunuz bu kızları, bunların hepsi Türk mü?” diye sık sık sordular.

Basketbol ve Futbol’da olduğu gibi Afrika veya başka ülkelerden almadığımıza inanmak istemiyorlar.

 

Bu kızları 7-8 yaşında bulup, yetiştirip dünyanın en iyileri arasına sokan altyapı antrenörlerini halkın önünde defalarca onore etmek Voleybol Federasyonunun temel görevleri arasında hatta başındadır.

 

Şöyle bir düşünelim Futboldaki para Voleybol’da olsa acaba ne olurdu?

 

Şahsi düşünceme göre bu kızları ve onları yetiştiren antrenörlerini Türkiye Voleybol Federasyonu halka asla unutturmamalıdır.

Bu lig maçları ile değil, Milli maçlar ile yapılmalıdır.  Milli takım tüm voleybolculara özendirilmelidir.

Uygun Milli maçlar alarak veya yine uygun Uluslararası turnuvalar organize ederek hem maddi gelir elde etmek, hemde bu sporcuları Türk halkına unutturmamak tamamen Federasyonun görevi olmalıdır.

İşin aslında Voleybol Federasyonuna çok büyük görev düşmektedir. Bu görevler zamanında ve uygun şekilde yerine getirilmesi halinde belki Milli formaya reklam almak bile gerekmeyecektir.

 

Şahsi düşünceme göre özel yapılacak Uluslararası turnuvalara bile kızların dünya çapındaki başarılarından sonra halkımız büyük ilgi gösterecektir.

Türkiye Voleybol Federasyonu ve Voleybol Antrenörleri ülkemizdeki tüm diğer Federasyon ve  antrenörlere örnek olmalıdırlar, buna mecbur olduklarına inanıyorum.

 

YAZARIN SON YAZILARI