Berna Kılıç
Dilara Alkaç
$ DOLAR → Alış: / Satış:
€ EURO → Alış: / Satış:

ALMANYA’DA SURİYELİLER

Metin Cangör
Metin Cangör
  • 06.10.2021
  • ALMANYA’DA SURİYELİLER için yorumlar kapalı
  • 48 kez okundu

 

 

Değerli okurlar Almanya’da Yabancılar Dairesinin resmi bildirine göre Alman vatandaşlığına geçenler hariç şu an için 9,5 Milyon yabancı yaşıyor. Bunlara eski ve köklü almanlar Türklerin Suriyelilere baktığı gözle bakıyorlar dersem yanlış söylemiş olmam.

Bu insanların 60’lı yıllarda ihtiyaç olduğu için çağırıldıklarını ancak süreli iş sözleşmeleri yapılmadığı için büyük sorun oluşturduğunu söylüyorlar.

 

Zamanın Federal Şansölyesi Helmut Schmidt emekli olduktan sonra yapılan reportajlarda bilhassa Müslüman olan yabancıların Almanya’ya sonsuz oturma ve çalışma izinleri ile alınmalarının büyük ve tarihi yanlış olduğunu hep söylemiştir.

Aynı zamannda Türkiye’nin de AB’ye alınmasının çok büyük yanlış olacağını defalarca söylemiştir.

Sorulduğunda televizyonlarda çok açık ve net olarak Müslümanların hem siyasete, hemde herşeye dini karıştırdıklarını ve bunun dünya sulhüne büyük etki yaptığını, din ayırımı sebebinin de bu olduğunu  ifade etmiştir.

 

Din’in Allah ile kul arasında temiz bir şekilde kalmasının insanlığın ilerlemesine en büyük sebep teşkil ettiğini anlatmıştır. Bugün Almanya’nın ileri gelen hemen tüm bilim adamları din’in siyasete asla karıştırılmamasını söylerler.

Hatta şöyle de söylerler, ”Pazar günü Kilisede gördükleriniz yaptıklarından af dilemeye gelenlerdir”.

 

Yani demek istenilen ve öğretilen din’in önemli bir şey olduğu ancak sadece Allah ile kul arasında

kalmasıdır. Kul, din mefhumunu başka şeylere taşıdığı veya karıştırdığı an din biter ve sürtüşmeler başlar.  Dünya tarihine baktığınızda bunu çok açık ve net olarak görmek mümkün.

”Din reklamı yapma kendine sakla” olursa her dine sonuna kadar saygılılar.

 

Bugün Alman halkının çok büyük bir kısmı bu şekilde düşünüyor ve Sosyal Demokratlar Hükumet kurması halinde Türkiye’nin 1. Numaralı ihracat yaptığı ülke olarak negatif bazı etkilerinin

Türkiye’de de yaşanması olağandır.

 

 

YAZARIN SON YAZILARI