Berna Kılıç
Dilara Alkaç
$ DOLAR → Alış: / Satış:
€ EURO → Alış: / Satış:

İKİNCİ DEFA GÖRDÜM

Metin Cangör
Metin Cangör
  • 17.08.2021
  • İKİNCİ DEFA GÖRDÜM için yorumlar kapalı
  • 38 kez okundu

 

 

Değerli okuyucular çocukluğumdan beri Futbol sporuna ilgim olmuştur. Genç yaşlarımda oynadım sonra bugüne kadar fırsat buldukça izlerim.

Dün akşam yine Galatasaray-Giresunspor maçını izliyordum ve inanılması kötü bir olay ile karşılaştım.Galatasaraylı Brezilya’dan alınan bir futbolcu kendi takımından başka bir futbolcuyu resmen milyonlarca izleyici önünde dövdü. Kafa ve yumruk attı, ayırmasalar herhalde daha dövecekti.

 

Buna benzer bir olayı İngiltere’de Watford Spor komplexinde tesadüfen görmüştüm.  Amatör takımlar antrenman yapıyordu,  bir oyuncu diğerine sert girdi ve yere düşürdü. Yerdeki oyuncu kalktı ve kendisini yere düşürene bir yumruk attı. Bunun üzerine hakem olan antrenörleri oyunu ve antrenmanı kesti, herkesi soyunma odasına gönderdi.

 

Çok merak etmiştim ve ertesi günü orda tanıdığım arkadaşlara sordum. Söyledikleri kulüp başkanına iş duyurulmuş ve yumruk atan oyuncu kulüpten ihraç edilmiş aynı zamanda yüksek ceza kuruluna kendi kulübü tarafından verilmiş. Bu işi aklıma geldikçe takip etmiştim. Amatör Spor Yüksek ceza kurulu bu yumruk atan oyuncuya hayat boyu futbol lisansı verilmeme cezası verdi.

 

Bu iş bir ahlak ve spor konusudur realist olarak bakmak lazım. Barışıp biter gibi adi sokak kalitesine düşürmek ise yine insanlarımızın elinde. Bence bu çok ciddi bir örnektir gelecek kuşağa… Şimdi ben merak ediyorum Galatasaray kulübü ve Futbol Federasyonu ne ceza verecek…Yoksa madalya mı verecek?

Gelin öpüşün, barışın mı diyecek yoksa dünyaya örnek olacak asil bir karar verip bu yabancıyı kovacak mı? Gelecek nesillerin ahlakına örnek olacaktır verilecek ceza…Ve asla unutulmayacaktır… Bu spor mu, yoksa arkadaşın arkadaşı dövdüğü kavga mı?  Sen gel Türk insanının vergilerinden milyonlarca

Euro/Dolar al sonra bir müsabaka esnasında kendi takım arkadaşına ve ekmeğini yediğin ülkenin insanına  milyonlarca izleyenin önünde kafa ve yumruk at. Bu adamın bırakın ceza almasını, derhal Türkiye dışına çıkarılması ve hiçbir alacağının ödenmemesi gerekir…

 

Bu duruma asla duygusal bakılmayıp bu ve benzer mikropların Türk  gençliğine örnek olarak sunulmaması şarttır. Bunların derhal bir daha gelmemek üzere ülkeden çıkarılması gerekir. Aksi halde ilerde futbol müsabakaları yerine kavgalar izlemeye başlarız.

Bu adama verilecek ceza Türkiye’nin, yalnız sporda değil, genel saygınlığı ile doğrudan ilgilidir.

 

YAZARIN SON YAZILARI