Berna Kılıç
Dilara Alkaç
$ DOLAR → Alış: / Satış:
€ EURO → Alış: / Satış:

AŞI ZORUNLUĞU

Metin Cangör
Metin Cangör
  • 17.08.2021
  • AŞI ZORUNLUĞU için yorumlar kapalı
  • 59 kez okundu

 

Aşı’nın koruyuculuğu bugün dünya Tıp otoriteleri tarafından kabul edilmiştir. Şimdi “aşı olmayacağım” demek nasıl bir demokrasi ve hürriyettir? 65+ ve 18- yaşları evlere hapsederken nerelerde idiniz? Onların canı yok mu?

Bu karar insan haklarına uyuyorda aşı olmak mı uymuyor? O zaman aşı olmayanı da toplumu tehlikeye atmak gibi çok önemli bir sebepten evden çıkmalarına mani ol. Neden bunu geciktiriyorsun?  Vefat sayıları yükseliyor…Almanya ülkemizi yüksek risk bölgesi ilan etti.

Ne bekliyoruz?  Avrupa çok yakında başlıyor…Bu iş oyun değil, insan hayatı söz konusu derhal ciddi kararlar alınması gerekiyor.

İki defa aşı olmayan evini terkedemez derseniz ve ciddi olarak, trafikte olduğu gibi değil, uygularsanız en az %90 hemen aşı olacaktır, size garanti ederim. Kalan %10 da evde otursun…

Hiç olmazsa bu aşı işini ciddi ve disiplinli olarak yapalım, trafiğe benzetmeyelim. Yoksa hepimiz zararlı çıkacağız…Türkiye bu konuda birçok defa geciktiği için çok büyük kayıplara uğradı, en başta Turizm geliri var.

Büyük bir ekonomik kriz içinde ve Pandemi şartları bütün dünyayı sarmışken yapılacak en doğru ve düzgün iş kararları seri ve çabuk vermek ve daha da önemlisi uygulatmaktır. Uygulatılmayan her kural veya kanun halkın gözünde yok hükmündedir.

Hükumetin hiç gecikmeden derhal aşı olma zorunluluğu getirmesi kaçınılmaz önemlidir.

YAZARIN SON YAZILARI