Berna Kılıç
Dilara Alkaç
$ DOLAR → Alış: / Satış:
€ EURO → Alış: / Satış:

AZİZ YILDIRIM

Metin Cangör
Metin Cangör
  • 26.06.2021
  • AZİZ YILDIRIM için yorumlar kapalı
  • 32 kez okundu

 

 Bugün televizyonda eski Fenerbahçe Kulüp Başkanı Aziz Yıldırımın bir konuşmasını dinledim. Açık söyleyeyim hiç ama hiç hoşuma gitmedi.

Kendi dediği gibi bu kadar sokaklarda yetişmiş, çok dayak yemişse korkmasın girsin Ali Koç ile bir odaya ve konuşsun.  Nedir bu televizyonların önünde böyle tehditkar, kabadayı bir üslup ile konuşma şekli.

Medeni dünyada  eğitim gördüğünü söyleyen, yontulmuş bir insana hiç yakışmadı

Hapis yatmışsa Başkanlığa silah zoru ile aday olmadı, kendi istedi ve ikide bir bunu herkesin başına kalkması yanlıştır.

“Ben Fenerbahçeyim” demesi de hem hiç hoş değil, hem de doğru değil… Fenerbahçe kardeşlik, dostluk ve birliğin biraya geldiği toplumun bir kulübüdür. Birbirini tehdit eden bir topluluk değildir..

 

20 yıl başkanlık yapmışsın, çekil kenara ve gençlere destek ol, ne istiyorsun 40 sene mi başkanlık yapacaksın? 

İleriyi düşünüp yerine genç bir başkan yetiştirdin mi? 

Aziz Yıldırım’ın söylediklerinin hiçbirine katılmıyorum, bölücü ve hasar vericidir.

 

Ali Koç her şeyi doğru mu yaptı? Hayır, çok yanlış yaptı, etrafındakilerin gazına geldi 52 tane çoğu hiç bir işe yaramaz futbolcu aldı. Antrenörleri kovdu…Ama sen de Alex gibi gençliğimize örnek olacak birini kovdun.  Sen hiç mi yanlış yapmadığını sanıyorsun, Aziz bey?

 

Bırakın bu iç kavgaları, Osmanlı bundan yıkıldı, Müslüman ülkeler bugün dünyada bu nedenle hep birbirleri ile kavga etmekten geri kaldılar.  Her şeyden önce diline, üslubuna bakacaksın arkadaş, konuşmasını bileceksin, kimseyi küçük görmeyeceksin, dostluk ve kardeşlik dili kullanacaksın. 

Kim olursan ol ister Fenerbahçe Başkanı, ister Dünya Futbol Federasyonu Başkanı ol.  

Her şeyden önce terbiyeli olacaksın...

 

Fenerbahçe üyeleri demokratik seçimde Ali Koç’u seçti o zaman demokrasiye saygılı olacaksın çünkü o seninde Başkanın

Beğenmiyorsan ya çeker gidersin veya adaylığını koyarsın, bu şekilde bir üslup kullanarak Fenerbahçemizin seçilmiş Başkanını kötülemek yapıcılara değil yıkıcılara fayda sağlar…

 

Bırakın artık bu müslümanların tarih boyunca hep birbirlerini yemesini,   YETER  BE

 

YAZARIN SON YAZILARI